Kontakt:

Telefon: +420 326 746 519
E-mail: urocentrum@nembnl.com
mudr-romana-richterova-urologie-brandys-01.jpg

MUDr. Romana Richterová, MBA

 • Zkušený tým specialistů, velmi krátké objednací lhůty
 • Moderní vybavení a individuální přístup v rámci urologické jednodenní péče
 • Rychlé a cenově dostupné zákroky, na které nemusíte čekat měsíce, v dojezdové vzdálenosti z Prahy
Konzultace zdarma

 

Naše nové urologické centrum jednodenní péče pro muže a ženy se zaměřuje na provádění vybraných chirurgických zákroků v oblasti intimních partií, jakými jsou například obřízka, vasektomie, frenuloplastika, meatoplastika, operace hydrokély a další. Se zkušeným týmem odborníků poskytujeme komplexní péči v moderním a pohodlném zázemí, kdy celý zákrok včetně předoperačního vyšetření a pooperační kontroly proběhne v rámci jediného dne. Na rychlé a cenově dostupné zákroky přitom nemusíte čekat měsíce, našim pacientům nabízíme velmi krátké objednací lhůty.

Jak se objednat?

Máte-li žádanku od Vašeho urologa s doporučením na provedení konkrétního zákroku, objednejte se on-line na konkrétní termín, který Vám nejvíce vyhovuje. Obratem Vás bude kontaktovat naše koordinátorka a dohodne s Vámi vše potřebné k průběhu operačního dne.

Uvažujete-li o zákroku bez předchozí konzultace s urologickým specialistou, objednejte se on-line na první konzultaci k zákroku, kde s Vámi ošetřující lékař zhodnotí zdravotní stav a vhodnost konkrétního zákroku.


Hlavní výhody zákroku v našem
urologickém centru jednodenní péče

Minimální doba čekání na zákrok

Zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí
v oblasti urologických chirurgických zákroků

Komfort jednodenní péče
bez nutnosti hospitalizace

Komplexnost zákroku v rámci
jednoho pracoviště

Jak u nás operativní zákrok probíhá?

1

Pokud má pacient doporučení od ošetřujícího urologa či zvažuje zákrok bez předchozí konzultace se specialistou, může se objednat on-line na první konzultaci. Náš specialista s Vámi důkladně projde Vaši anamnézu s doporučením konkrétní podoby zákroku a dohodne přesný termín.

2

Koordinace s centrem urologie – jednodenní péče – Naše koordinátorka jednodenní péče Vás seznámí s podrobnými informacemi ohledně organizace Vašeho operačního dne. Rozhodne se také, zda zákrok provedeme v lokální či celkové anestezii.

3

V den zákroku je pacient přijatý do naší péče a absolvuje předoperační vyšetření spojené s konzultací s naším operatérem a anesteziologem.

4

Zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii.

5

Po ukončení zákroku je pacient převezen na komfortní lůžkové oddělení urologické jednodenní péče, kde si bude moct po zákroku odpočinout v kontrolní péči našich specialistů. Po poslední kontrole ošetřujícím lékařem odchází pacient ještě tentýž den domů.


Nabízené zákroky

Vasektomie

 • Spolehlivá antikoncepce pro muže
 • Vasektomii včetně předoperačního vyšetření a pooperační péče zajistíme v průběhu jednoho dne
 • Rychlý a cenově dostupný zákrok, na který nemusíte čekat měsíce, v dojezdové vzdálenosti z Prahy

Podrobné informace o zákroku

Obřízka

 • Vyřešte problémy s předkožkou jednou provždy
 • Minimální doba čekání na zákrok, komfort jednodenní péče bez nutnosti hospitalizace
 • Zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti urologických chirurgických zákroků

Podrobné informace o zákroku

Frenuloplastika

Prodloužení uzdičky na penisu - drobný chirurgický zákrok u mužů v lokální anestezii.

 • Skoncujte s problémy předčasné ejakulace
 • Komplexnost zákroku v rámci jednoho pracoviště
 • Rychlé objednání na první konzultaci online

Podrobné informace o zákroku

Excize (odstranění) spermatokély nebo plastická operace hydrokély

Odstranění nahromaděné tekutiny v obalech varlete a nadvarlete (hydrokéla) nebo odstranění cystického ložiska v oblasti nadvarlete (spermatokéla).

 • Nepodceňujte anomálie v oblasti šourku
 • Cenově dostupný zákrok, v dojezdové vzdálenosti z Prahy bez nutnosti hospitalizace
 • Zkušený tým urologických specialistů, velmi krátké objednací lhůty

Podrobné informace o zákroku

Operace jednostranné varikokély

Přerušení rozšířených žilních pletení šourku

 • Indikace - rozšířené žíly neboli křečové žíly na šourku způsobují bolesti, zhoršení kvality spermií, snížení hladiny mužských hormonů
 • Průběh zákroku - předoperační vyšetření, samotný zákrok včetně přípravy trvá cca 2 hodiny. V celkové anestezii jsou přerušeny (podvázané) rozšířené žíly vedoucí k varleti.
 • Pacient odchází druhý den ráno po výkonu, pokud nedojde ke komplikacím.
 • Rekonvalescence - 1 - 2 dny po zákroku je doporučený klidový režim a chlazení rány. Po dobu 2 týdnů se vyhnout vyšší fyzické zátěži, koupání v bazénech, v přírodních koupalištích a vynechat návštěvu sauny.
 • Kontrolní vyšetření – do týdne na urologické ambulanci, kde jste byl na naše pracoviště objednán.

Perkutánní punkce a sklerotizace cysty ledviny

Zmenšení ledvinné cysty 

 • Indikace - cysta na ledvině může působit bolesti, útlak okolních orgánů, příčina poruchy odtoku moči z ledvin
 • Průběh zákroku - předoperační vyšetření, samotné vyšetření včetně přípravy trvá cca 1 hodinu. V lokální nebo celkové anestezii se pod kontrolou napíchne cysta ledviny speciální jehlou, následně se provede sklerotizace neboli vytvoření sterilního zánětu v cystě, díky němuž dochází k zmenšení až k zmizení cysty v ledvině.
 • Pacient odchází ještě v den zákroku, pokud nedojde ke komplikacím, není třeba hospitalizace.
 • Rekonvalescence - několik dní po zákroku sledovat moč, zda se v ní vyskytuje krev, a doporučený klidový režim.
 • Kontrolní vyšetření – do týdne na urologické ambulanci, kde jste byl na naše pracoviště objednán.

Kosmetické zákroky v intimních partiích

Odstranění kondylomat, papilomů a jiných kožních výrůstků v oblasti intimních partií, pomocí CO2 laseru nebo chirurgickou cestou či kryodestrukcí - kosmetický zákrok

 • Indikace - kondylomata jsou kožní výrůstky způsobené tzv. HPV viry. Tyto viry jsou přenosné především pohlavním stykem. Další kožní výrůstky jako jsou pigmentové névy, lipomy a fibromy se odstraňují z estetického hlediska.
 • Průběh zákroku – může být rozdílný dle lokalizace, velikosti a typu kožního nálezu. Proto je nutné vstupní urologické vyšetření a v některých případech i konzultace dermatologa, zejména pokud se jedná o nejasné pigmentové névy. Pokud se jedná o chirurgické odstranění (skalpelem) provádí se stejně jako ostatní typy odstranění v lokální anestezii, a to vyříznutím ložiska a sešitím kůže vstřebatelným vláknem. Pokud se jedná o kryodestrukci, jde o zmrazení ložiska a následné odstranění a ošetření místa po odstraněném ložisku desinfekcí. Pokud se jedná o CO2 laserové ošetření, jde buď o vaporizaci, neboli odpaření tkáně, nebo přímo o laserové vyříznutí ložiska. Výkon trvá dle rozsahu nálezu od 30 minut déle.
 • Pacient odchází ještě v den zákroku, pokud nedojde ke komplikacím, není třeba hospitalizace.
 • Rekonvalescence - týden se vyhnout vyšší fyzické zátěži, koupání v bazénech, v přírodních koupalištích a vynechat návštěvu sauny.
 • Kontrolní vyšetření – do týdne na urologické ambulanci, kde jste byl na naše pracoviště objednán.

Meatoplastika - plastika zevního ústí močové trubice, operace karunkuly

Meatoplastika - plastika zevního ústí močové trubice (rozšíření zevního ústí močové trubice), operace karunkuly (prolaps sliznice močové trubice)

 • Účinná pomoc mužům i ženám, kteří pociťují problémy při močení
 • Komplexní péče pro Vaše pohodlí - předoperační vyšetření a pooperační péče v rámci jednoho pracoviště
 • Nečekejte na zákrok dlouhé měsíce, objednejte se online

Podrobné informace o zákroku

Ceník výkonů

Zákroky se provádí v lokální nebo celkové anestezii. Téměř všechny druhy zákroků (kromě operace varikokély a meatoplastiky) je možné provádět v lokální anestezii. V případě zájmu provést zákrok v celkové anestezii, je nutné nejdříve veškeré náležitosti probrat s ošetřujícím lékařem (lékař, který Vám zákrok indikuje). Dále absolvovat předoperační vyšetření cílené pro celkovou anestezii a podepsat souhlas s podáním celkové anestezie přímo u nás v urologickém centru, to vše bezprostředně před zákrokem.

Za provedení zákroku v celkové anestezii, která nebyla prvotně doporučena ošetřujícím lékařem nebo operatérem, pacient si ji sám vybral a nebyly zjištěny žádné komplikace s její aplikací, je příplatek 2 000 Kč

Frenuloplastika 7 600 Kč
Cirkumcize 12 000 Kč
Excize spermatokély / plastika hydrokély 14 800 Kč
Vasektomie 12 000 Kč
Operace varikokély 35 200 Kč
Perkutánní punkce / sklerotizace ledviny 10 000 Kč
Kosmetický zákrok 5 200 Kč
Meatoplastika / operace Karunkuly 8 000 Kč

Platební podmínky zákroku

Úhrada celkové částky zákroku je rozdělena do tří plateb splatných před provedením zákroku a v den operace následovně:

 1. Platba 2000 Kč po potvrzení zájmu o operaci během první konzultace zákroku v urologické ambulanci. V případě, že se pacient rozhodne odstoupit od zákroku po první konzultaci s lékařem, není tato platba vyžadována.
 2. 50 % zbývající částky celkové ceny zákroku je splatných nejpozději 7 dní před uskutečněním zákroku. Platební údaje jsou pacientovi zaslány koordinátorkou urologického centra jednodenní péče na e-mail, který byl uveden při registraci. V případě, že je dohodnutý termín zákroku na dobu kratší, než je 14 dní, dohodne splatnost platby koordinátorka urologického centra jednodenní péče s pacientem individuálně.
 3. 50 % zbývající částky celkové ceny zákroku je hrazena v den operace na hlavní recepci brandýské nemocnice.


Představení lékařského týmu

mudr-romana-richterova-urologie-brandys-01.jpg

MUDr. Romana Richterová, MBA

působí v oboru urologie přes dvacet let. Během své kariéry pracovala na urologických a chirurgických odděleních v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, ve Fakultní nemocnici Na Bulovce a na urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Kromě naší nemocnice pracuje také ve specializované urologické ambulanci v Centru zdravotní péče Jirny a působí ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. V průběhu své kariéry absolvovala řadu odborných kurzů, například v oblasti laparoskopie, endourologie, neurogenní dysfunkce dolních močových cest či ultrasonografie v urologii. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a několika licencí, včetně té pro výkon soukromé lékařské praxe a funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru urologie.

Zobrazit více
mudr-lukas-wagenknecht.png

MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA

je uznávaným lékařem se specializací v urologii. Většinu své kariéry strávil v Oblastní nemocnici Kolín, kde působil na chirurgickém a následně na urologickém oddělení. Kromě toho také pracoval jako lékař pro Středočeskou záchrannou službu a ústavní pohotovost v Nemocnici Kutná Hora.

Dále působil na urologickém oddělení Nemocnice na Bulovce, kde zastával až do roku 2022 pozici zástupce primáře. V posledních letech se věnuje i ambulantnímu sektoru na Poliklinice Pod Marjánkou. Od roku 2010 je též členem předsednictva Lékařské komory v Kolíně. Má licenci ČLK pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro obor urologie. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a školení a to nejen v lékařské, ale i právnické sféře. Před pěti lety byl jmenován krajským soudem v Praze soudním znalcem v oboru zdravotnictví se specializací urologie.

Zobrazit více

 

MUDr. Ladislav Mašek

je renomovaný lékař v oblasti urologie. Po úspěšném absolvování studia na 3. lékařské Fakultě Univerzity Karlovy v Praze získal atestaci v oboru urologie a licenci ČLK pro výkon samostatné praxe, odborného zástupce a poskytování poradenských služeb pro tento obor.

Disponuje také licencí pro výkon vedoucího lékaře - primáře pro obor urologie. V minulosti pracoval na urologickém oddělení Oblastní nemocnice Kladno. Od roku 2014 až do současnosti pracuje na urologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce a na poliklinice Urologie Ukrajinská s.r.o.. Je členem České urologické společnosti a zároveň spoluřešitelem řady klinických studií. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a pravidelně se účastní odborných urologických konferencí v ČR i v zahraničí.

Zobrazit více

 

Urologie - centrum jednodenní péče

PP Hospitals, s.r.o.
Brázdimská 1000
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01

IČ: 260 85 011
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C vložka č. 139421