Aktuality

Estetická dermatologie: Anti-aging procedury jako nejlepší prevence proti stárnutí pleti

22.09.2023

Ženy by o pravidelné kosmetické péči měly začít uvažovat již od 25 let, po překročení 35. či 40. roku by se měla stát každodenní rutinou. Viditelné známky stárnutí pleti (vytrácející se kontury obličeje, jemné či hlubší vrásky, pigmentové skvrny) jsou primárně ovlivněny klesajícím množstvím kolagenu v těle a také zhoršující se schopností regenerace buněk. Jak si udržet vitální a mladistvý vzhled obličeje co nejdéle?

Celý článek

Trápí vás akné v dospělosti? I změna stravovacích návyků může pomoci

14.09.2023

Akné již dávno není problémem pouze u dospívajících a počet pacientů, kteří hledají odbornou pomoc kvůli potížím s akné, narůstá. V dospělosti postihuje akné zejména ženy, ale ani muži nejsou úplnou výjimkou. Akné se může projevovat v různých formách, a to přetrvávajícím akné z mládí, opětovným propuknutím po delší odmlce, nebo se objeví v případech, kdy ho ženy či muži v průběhu dospívání neměly vůbec. Pokud potíže s akné přetrvávají dlouhodobě, je nutné vyhledat odbornou pomoc.

Celý článek

Jak probíhá CT vyšetření a jak se něj připravit?

06.09.2023

Jednou ze základních diagnostických metod je rentgenové (RTG) vyšetření, kterého využívá i počítačová tomografie (známá též jako CT). RTG metoda pracuje s tzv. rentgenovým zářením, které je schopné pronikat hmotou. Rentgenologie může být využita k diagnostice mnoha onemocnění a poranění, od zlomenin až po závažnější stavy, jako jsou nádory nebo srdeční choroby. Dnes existuje několik modifikací základního RTG zobrazení, jako například CT vyšetření, které je vhodnou vyšetřovací metodou zejména pro odhalení jak akutních, tak chronických změn na plicích, pro které je běžné RTG vyšetření nedostatečné. Tato metoda je vhodná také pro vyšetření mozku, páteře, a dalších částí těla, u kterých je potřeba zobrazit mnohem přesněji jednotlivé orgány.

Celý článek