Aktuality

Akutní ochrana proti chřipce či nachlazení před dovolenou? Infuzní terapie!

05.06.2024

Běžná onemocnění, jako je chřipka, angína či viróza, nejsou ojedinělá ani v letních měsících. Riziku nákazy chceme předejít hlavně v době, kdy máme naplánovanou dovolenou. Co vás může ochránit? Vitamínová infuzní terapie velmi účinně pomáhá již při prvních příznacích onemocnění i jako spolehlivá prevence před nákazou. V naší nemocnici nabízíme hned dva druhy této terapie, s možností objednání online a volnými termíny do 24 hodin.

Celý článek

Křečové žíly nejsou jen kosmetickým problémem. Nedokážete se jich zbavit? S problémy pomůže naše cévní poradna

29.05.2024

Křečové žíly patří mezi onemocnění, která vyvolávají otoky nohou. K typickým příznakům začínajících potíží s křečovými žilami jsou noční křeče nebo pocit těžkých nohou. Komplikace spojené s tímto onemocněním mohou upozorňovat na závažnější potíže nebo i samy o sobě mohou způsobovat další zdravotní komplikace. Patříte mezi rizikové skupiny? Pokud nepomáhá běžná prevence, navštivte cévní poradnu a začněte s řešením křečových žil včas.

Celý článek

Pociťujete nepříjemný otok v oblasti šourku? Obraťte se na urologického specialistu, rychlým řešením může být operace

22.05.2024

Nebolestivý tlak či viditelná asymetrie jedné části šourku bývá symptomem hydrokély, tzv. vodní kýly. Její příčinou je nahromadění tekutiny kolem varlete v jeho obalech. Tento problém může překážet například při sportu, delším sezení, při běžné chůzi nebo i z estetického hlediska. V případě jakýchkoli pochybností je dobré co nejdříve navštívit urologického specialistu a podstoupit vyšetření. Pokud je diagnostikována hydrokéla, doporučujeme rychlý operativní zákrok, který tento problém vyřeší nadobro.

Celý článek

Mají preventivní vyšetření sonografie prsu ve vašem okolí beznadějně plno? U nás vám zajistíme termín v řádu týdnů

16.05.2024

Preventivní mamografická vyšetření hrazená zdravotními pojišťovnami jsou pro všechny ženy nad 45 let k dispozici každé dva roky, pod touto věkovou hranicí si až na výjimky ženy platí screeningové vyšetření samy. Problémem je přetlak zájmu o toto vyšetření. Na některých pracovištích v Praze nepřijímají nové zájemce o ultrazvukové vyšetření prsu vůbec, v jiných se lze objednat až za více než půl roku. Klíčovou roli přitom hraje čas. Brandýská nemocnice nabízí volné termíny sonografie prsu v řádu týdnů.

Celý článek

Vrací se vám bolesti zad či kloubů nebo řešíte záněty šlach? Vyzkoušejte laserovou terapii

25.04.2024

Chronické bolesti zad, tenisový loket, bolesti kloubů či záněty šlach se mohou opakovaně ozývat nebo dlouhodobě trápit každého z nás v jakémkoli věku. Často jsou natolik omezující, že negativně ovlivňují náš běžný program v práci i ve volném čase. Pro léčbu těchto obtíží nabízí brandýská nemocnice moderní a účinný vysokovýkonový laser v novém pavilonu rehabilitace.

Celý článek