Kontakt:

Telefon: +420 326 746 580
E-mail: zubni@nembnl.com

Objednejte se online

Pracoviště je v provozu vždy v pondělí až čtvrtek od 8:00 do 15:00

Dentální hygiena u dětí

Milí rodiče,

neváhejte a navštivte dentální hygienistku se svými dětmi, protože zdravý vývoje dítěte závisí také na správné výživě a dobré péči o dutinu ústní již od prvních měsíců a roků života. Na sezení u dentální hygienistky dochází dítě s rodičem, kde se dozví o rizikových obdobích prořezávání zoubků, o prevenci před zubním kazem a zánětem dásní. Naučíme rodiče, jak správně zoubky dočistit a kontrolovat. Dentální hygienistka vysvětlí dítěti vznik zubního kazu a upozorní ho na nevhodné potraviny vždy vzhledem k jeho věku. Pomocí speciální barvící vodičky obarví zuby a špatně vyčištěné plošky zůstanou na zubech obarvené. Dále je naučí správnou techniku čištění zubů, kterou děti názorně vidí. Na závěr se zoubky vyleští pomocí speciální pasty a kartáčku. Dítě se tak naučí o své zoubky starat a může se zbavit strachu ze zubní ordinace.

Riziková období:

  • Těhotenství - zvýšené riziko onemocněné dásní, vývoj zubů dítěte
  • 0-3 roky - prořezávání prvních zubů, návyk na hygienu, odstranění zlozvyků, první návštěva zubního lékaře, vývoj mikroflóry v ústech
  • 3-5 let - nácvik čištění zubů, kontrola čištění, příjem fluoridů
  • 6 a více let - prořezávání stálých zubů, nácvik čištění, kontrola čištění, správný výběr pomůcek u odborníka
  • Za ústní hygienu u dětí zodpovídá rodič, ne zubní lékař!!!

Podrobnosti se dozvíte u zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

Co hradí zdravotní pojišťovny ze stomatologického ošetření?

V současné moderní stomatologii se používají léčebné postupy a materiály, které vedou k dlouhodobému zachování chrupu a kvalitní estetické zubní náhradě. Stejně jako je tomu u ostatních zemí EU, zdravotní pojišťovny všechnu léčebnou stomatologickou péči nehradí.

  • Ošetření hrazené zdravotní pojišťovnou plně pacient neplatí nic, preventivní prohlídky nebo akutní ošetření – bolest atd. Lékař je v nabízené péči hrazené ZP limitován časově i případným výběrem materiálu.
  • Ošetření hrazené zdravotní pojišťovnou částečně pacient doplácí rozdíl mezi cenou kalkulovanou a částečnou platbou zdravotní pojišťovny. Týká se pouze zubních náhrad: korunky, můstky, protézy.
  • Ošetření nehrazené zdravotní pojišťovnou
    pacient platí plnou cenu, jedná se zejména o nadstandardní ošetření, bílá plomba, implantáty, strojová endodoncie, ošetření v analgosedaci, dentální hygiena atd.

Výkony, které nejsou hrazeny ZP, umožňují ošetřujícímu výběr nejmodernějších léčebných postupů a materiálů.