Kontakt:

Telefon: +420 326 746 580
E-mail: zubni@nemocnicebrandys.cz

Bělení zubů se provádí gelem s peroxidem vodíku o různé koncentraci. Bělící gel je k zubům šetrný, takže bělení nezpůsobuje žádné poškození skloviny. Gel pro domácí bělení obsahuje nižší koncentraci, proto jde o pomalejší způsob bělení.

Princip bělení: Pigmenty, které určují barvu zubů, se nacházejí v organické části skloviny, která tvoří jen cca 2% skloviny. Zbytek skloviny (98%) je tvořeno anorganickou částí, se kterou peroxid nereaguje. Peroxid vodíku reaguje s molekulami těchto pigmentů, zmenšuje a zjednodušuje tyto molekuly a převádí je do jiného spektra viditelnosti - lidským okem nezachytitelné.

Před samotným bělením je nutné zbavit zuby kazů, zubního kamene a pigmentů, doporučuje se navštívit zubního lékaře a dentální hygienistku. Pro domácí bělení se zhotovují nosiče, do kterých se aplikuje bělící gel. V ordinaci se udělají otisky chrupu, podle kterých se v laboratoři vyrobí modely a plastové nosiče. V další návštěvě jsou nosiče a gely předány pacientovi, spolu s poučením a názorným předvedením, jak při bělení postupovat. Doba bělení je individuální, většinou trvá 2 týdny, podle intenzity zbarvení zubů může bělení trvat až 8 týdnů.