Kontakt:

Telefon: +420 720 051 119
E-mail: rtg@nembnl.com

Sonografické (ultrazvukové) vyšetření

Objednejte se online

Sonografické neboli ultrazvukové vyšetření je neinvazivní a bezbolestné. Jedná se o zobrazovací metodu pomocí vysokofrekvenčních zvukových vln. Lékaři jej využívají k zobrazení lidského těla a k určení diagnózy, díky níž mohou navrhnout další postup léčby. Naše pracoviště provádí ultrazvuk krku, štítné žlázy, břicha, ledvin, močových cest, měkkých tkání (bulky, uzliny cysty), karotid a žíly dolních končetin. Všechna tato vyšetření jsou díky žádance od lékaře hrazena zdravotní pojišťovnou. 

Dále nabízíme sonografické vyšetření prsů, které je určené pro samoplátce. Více informací k tomuto vyšetření najdete na naši webové stránce sonografie prsů.

 

Jak sonografické vyšetření probíhá?

Po vstupu na radiodiagnostické oddělení v přízemí hlavní budovy, bude po Vás vyžadována žádanka k vyšetření od lékaře a průkaz zdravotní pojišťovny. Vezměte si sebou vlastní ručník jako pohodlnou podložku. Při samotném vyšetření lékař aplikuje na kůži gel a pomocí ultrazvukové sondy se snaží získat co nejkvalitnějšího obraz vyšetřované oblasti. Většina vyšetření trvá přibližně 15 minut, pouze sonografie karotid a žil dolních končetin může trvat až 30 minut.

 

Jak se připravit na sonografické vyšetření?

Speciální přípravu vyžaduje pouze vyšetření břicha:

  • Minimálně 4 hodiny před vyšetřením nejíst a nekouřit

  • Vypít 1 litr vody

  • Přijít s plným močovým měchýřem

 


Přehled oddělení