Vasektomie – trvalá metoda
antikoncepce pro muže

urologie-lekar.png
 • Zkušený tým specialistů, velmi krátké objednací lhůty
 • Komplexní péče pro Vaše pohodlí - vasektomii včetně předoperačního vyšetření a pooperační péče zajistíme v průběhu jednoho dne
 • Moderní vybavení a individuální přístup v rámci urologické jednodenní péče
 • Rychlý a cenově dostupný zákrok, na který nemusíte čekat měsíce v dojezdové vzdálenosti z Prahy
 • Bližší informace: urocentrum@nembnl.com nebo na čísle koordinátora urologického centra +420 606 033 358
Konzultace zdarma


Co je to vasektomie?

Vasektomie je zcela bezbolestný chirurgický zákrok, který zajišťuje přerušení chámovodů v oblasti šourku, aby nedošlo ke vnikání spermií do ejakulátu. Účinek vasektomie se dostaví několik týdnů po zákroku. V rozmezí přibližně šesti týdnů od vasektomie by měl pacient projít vyšetřením ejakulátu (tzv. spermiogramem) k ověření nepřítomnosti živých spermií v ejakulátu. Zákrok se běžně provádí mužům po dovršení 30 let.


Hlavní výhody zákroku v našem
urologickém centru jednodenní péče

Minimální doba čekání na zákrok

Zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí
v oblasti urologických chirurgických zákroků

Komfort jednodenní péče
bez nutnosti hospitalizace

Komplexnost zákroku v rámci
jednoho pracoviště

Jak u nás operativní zákrok probíhá?

1

Máte-li doporučení od Vašeho ošetřujícího urologa či zvažujete vasektomii bez předchozí konzultace se specialistou (muži starší 30 let), objednejte se k nám on-line na první konzultaci k zákroku. Náš specialista s Vámi důkladně projde Vaši anamnézu s doporučením konkrétní podoby zákroku a dohodne přesný termín.

2

Koordinace s centrem urologie – jednodenní péče – Naše koordinátorka jednodenní péče Vás seznámí s podrobnými informacemi ohledně organizace Vašeho operačního dne. Rozhodnete se také, zda zákrok provedeme v lokální či celkové anestezii.

3

V den zákroku vás přijmeme do naší péče a absolvujete předoperační vyšetření spojené s konzultací s naším operatérem a anesteziologem. Samotný výkon včetně přípravy trvá přibližně 30 minut, kdy se vypreparuje část chámovodu, tím se přeruší a oba jeho konce se uzavřou.

4

Zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii.

5

Po ukončení zákroku Vás převezeme na komfortní lůžkové oddělení urologické jednodenní péče, kde si budete moct po odpočinout a budete v kontrolní péči našich specialistů. Po poslední kontrole ošetřujícím lékařem odcházíte ještě tentýž den domů.

6

Rekonvalescence a kontrolní vyšetření – Vasektomie nemá vůbec žádné bolestivé následky. Po operaci doporučujeme jeden den dodržovat klidový režim. V celém týdnu po zákroku omezte výraznou fyzickou námahu, posilování a silové sporty, koupání v bazénech a koupalištích a vynechte návštěvu sauny. Kontrolní vyšetření můžete absolvovat na urologické ambulanci, odkud jste obdržel doporučení, nebo v naší urologické ambulanci do týdne od provedení zákroku.

Cena zákroku

12 000 Kč

Konzultace zdarma


V základní ceně zákroku je lokální anestezie.
Příplatek za celkovou anestezii činí 2000 Kč.

Platební podmínky zákroku

Úhrada celkové částky zákroku je rozdělena do tří plateb splatných před provedením zákroku a v den operace následovně:

 1. Platba 2000 Kč po potvrzení zájmu o operaci během první konzultace zákroku v urologické ambulanci. V případě, že se pacient rozhodne odstoupit od zákroku po první konzultaci s lékařem, není tato platba vyžadována.
 2. 50 % zbývající částky celkové ceny zákroku je splatných nejpozději 7 dní před uskutečněním zákroku. Platební údaje jsou pacientovi zaslány koordinátorkou urologického centra jednodenní péče na e-mail, který byl uveden při registraci. V případě, že je dohodnutý termín zákroku na dobu kratší, než je 14 dní, dohodne splatnost platby koordinátorka urologického centra jednodenní péče s pacientem individuálně.
 3. 50 % zbývající částky celkové ceny zákroku je hrazena v den operace na hlavní recepci brandýské nemocnice.


Proč podstupovat vasektomii?

 • Chcete-li mít jistotu o Vaší neplodnosti, je vasektomie maximálně účinnou metodou
 • Intolerance hormonální antikoncepce u Vaší partnerky, vyšší riziko trombózy (případně leidenská mutace)
 • Zcela bezbolestný zákrok, bez nutnosti využití skalpelu
 • Jednorázová investice, která zaručuje spolehlivou ochranu před nechtěným početím
 • Neomezuje kvalitu sexuálního života – nepoznáte změnu v případě erekce, ejakulace či prožívání orgasmu, nemusíte praktikovat přerušovaný pohlavní styk
lekar-2.png


Představení lékařského týmu

mudr-romana-richterova-urologie-brandys-01.jpg

MUDr. Romana Richterová, MBA

působí v oboru urologie přes dvacet let. Během své kariéry pracovala na urologických a chirurgických odděleních v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, ve Fakultní nemocnici Na Bulovce a na urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Kromě naší nemocnice pracuje také ve specializované urologické ambulanci v Centru zdravotní péče Jirny a působí ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. V průběhu své kariéry absolvovala řadu odborných kurzů, například v oblasti laparoskopie, endourologie, neurogenní dysfunkce dolních močových cest či ultrasonografie v urologii. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a několika licencí, včetně té pro výkon soukromé lékařské praxe a funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru urologie.

Zobrazit více
mudr-lukas-wagenknecht.png

MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA

je uznávaným lékařem se specializací v urologii. Většinu své kariéry strávil v Oblastní nemocnici Kolín, kde působil na chirurgickém a následně na urologickém oddělení. Kromě toho také pracoval jako lékař pro Středočeskou záchrannou službu a ústavní pohotovost v Nemocnici Kutná Hora.

Dále působil na urologickém oddělení Nemocnice na Bulovce, kde zastával až do roku 2022 pozici zástupce primáře. V posledních letech se věnuje i ambulantnímu sektoru na Poliklinice Pod Marjánkou. Od roku 2010 je též členem předsednictva Lékařské komory v Kolíně. Má licenci ČLK pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro obor urologie. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a školení a to nejen v lékařské, ale i právnické sféře. Před pěti lety byl jmenován krajským soudem v Praze soudním znalcem v oboru zdravotnictví se specializací urologie.

Zobrazit více

 

MUDr. Ladislav Mašek

je renomovaný lékař v oblasti urologie. Po úspěšném absolvování studia na 3. lékařské Fakultě Univerzity Karlovy v Praze získal atestaci v oboru urologie a licenci ČLK pro výkon samostatné praxe, odborného zástupce a poskytování poradenských služeb pro tento obor.

Disponuje také licencí pro výkon vedoucího lékaře - primáře pro obor urologie. V minulosti pracoval na urologickém oddělení Oblastní nemocnice Kladno. Od roku 2014 až do současnosti pracuje na urologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce a na poliklinice Urologie Ukrajinská s.r.o.. Je členem České urologické společnosti a zároveň spoluřešitelem řady klinických studií. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a pravidelně se účastní odborných urologických konferencí v ČR i v zahraničí.

Zobrazit více

Jak se objednat?

Uvažujete-li o provedení vasektomie, objednejte se on-line na první konzultaci zákroku, kdy projdete důkladným pohovorem a vyšetřením s naším specialistou. Ten zhodnotí Váš zdravotní stav a důvody, která Vás k zákroku vedou. Součástí je také fyziologické vyšetření genitálu.

 

Na co se často ptáte

Jak probíhá vasektomie?

Vasektomie je bezbolestný chirurgický zákrok, který se provádí bez využití skalpelu a zajišťuje přerušení chámovodů v oblasti šourku dvěma malými vpichy. To zabraňuje přenosu spermatu z varlat do semenných váčků. Běžně se provádí v lokální anestezii. Vpichy jsou tak malé, že je po zákroku není nutné šít.

Proč se dělá vasektomie?

Tento zákrok zásadně mění schopnost mužů oplodnit vajíčko. Chcete-li mít jistotu o Vaší neplodnosti, je vasektomie spolehlivou metodou v ochraně proti nechtěnému početí. Mluvíme o tzv. mužské antikoncepci. Vasektomii také mohou upřednostňovat muži, jejichž partnerky mají intoleranci na hormonální antikoncepci či trpí vyšším rizikem trombóz. Vasektomie neomezuje kvalitu sexuálního života.

Jak dlouho trvá vasektomie?

Zákrok je prováděn vždy zkušenými urology s chirurgickou praxí. Samotný výkon včetně přípravy trvá do 30 minut.

Kolik stojí vasektomie?

Každá urologická klinika nebo oddělení, které se zaměřuje na urologické chirurgické zákroky, má svůj vlastní ceník tohoto zákroku. Ceny jednotlivých pracovišť se mohou výrazně lišit. Při hledání pracoviště je také dobré zjistit si čekací lhůtu na provedení zákroku.

Jak spolehlivá vasektomie je?

Vasektomie je považována za velmi spolehlivou formu zajištění neplodnosti mužů a efektivní metodu dlouhodobé antikoncepce. Po úspěšně provedené vasektomii by mělo dojít k trvalému oddělení vývodných cest spermatu. To způsobuje, že muž nemá spermie ve svém ejakulátu a nemůže oplodnit vajíčko. Je však důležité si uvědomit, že vasektomie není okamžitě účinná. Dokud lékař nepotvrdí, že ejakulát neobsahuje žádné spermie, je třeba používat jinou formu antikoncepce. To obvykle vyžaduje několik ejakulací nebo laboratorní test spermatu.

Je vasektomie trvalá?

Vasektomie je považována za nevratný chirurgický zákrok. Je proto důležité, aby si byl muž vědom toho, že již neplánuje mít biologické děti. Návrat k plodnosti po vasektomii může být velice obtížný.

 

Urologie - centrum jednodenní péče

PP Hospitals, s.r.o.
Brázdimská 1000
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01

IČ: 260 85 011
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C vložka č. 139421