Cirkumcize (obřízka) – vyřešte komplikace
s předkožkou jednou provždy

obrizka-1-800x791.webp
 • Zkušený tým specialistů, velmi krátké objednací lhůty
 • Komplexní péče pro Vaše pohodlí - obřízku včetně předoperačního vyšetření a pooperační péče zajistíme v průběhu jednoho dne
 • Moderní vybavení a individuální přístup v rámci urologické jednodenní péče
 • Rychlý a cenově dostupný zákrok, na který nemusíte čekat měsíce v dojezdové vzdálenosti z Prahy
 • Bližší informace: urocentrum@nembnl.com nebo na čísle koordinátora urologického centra +420 606 033 358
Konzultace zdarma


Co je obřízka
a proč se pro ni rozhodnout?

Cirkumcize neboli obřízka představuje úplné nebo částečné odstranění předkožky, která překrývá žalud penisu. Pomáhá především ve stavech, kdy není možno volně přetáhnout zúženou předkožku přes žalud.

Zúžená předkožka bývá u mužů příčinou řady komplikací, které obřízka vyřeší natrvalo – například v případě opakovaných zánětů v oblasti žaludu, sexuálních problémů (např. potíži při erekci či s předčasnou ejakulací) či u rutinní hygieny, která zamezuje množení bakterií pod předkožkou.

Snadné přetahování předkožky je důležité i při prevenci rakoviny penisu, obtíže s tím spojené mohou upozorňovat na začínající cukrovku. Řada mužů se rozhodne pro obřízku i z čistě náboženských či estetických důvodů.


Hlavní výhody zákroku v našem
urologickém centru jednodenní péče

Minimální doba čekání na zákrok

Zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí
v oblasti urologických chirurgických zákroků

Komfort jednodenní péče
bez nutnosti hospitalizace

Komplexnost zákroku v rámci
jednoho pracoviště

Jak u nás operativní zákrok probíhá?

1

Máte-li doporučení od Vašeho ošetřujícího urologa či zvažujete obřízku bez předchozí konzultace se specialistou, objednejte se k nám on-line na první konzultaci k zákroku. Náš specialista s Vámi důkladně projde Vaši anamnézu s doporučením konkrétní podoby zákroku a dohodne přesný termín.

2

Koordinace s centrem urologie – jednodenní péče – Naše koordinátorka jednodenní péče Vás seznámí s podrobnými informacemi ohledně organizace Vašeho operačního dne. Rozhodnete se také, zda zákrok provedeme v lokální či celkové anestezii.

3

V den zákroku Vás přijmeme do naší péče a absolvujete předoperační vyšetření spojené s konzultací s naším operatérem a anesteziologem. Samotný výkon trvá přibližně 30 minut, kdy dojde k částečnému či úplnému odstranění předkožky. Po odstranění předkožky se okraje rány šijí jemnými vstřebatelnými stehy, pacient tak nemusí absolvovat odstraňování stehů při kontrolním pooperačním vyšetření.

4

Zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii.

5

Po ukončení zákroku Vás převezeme na komfortní lůžkové oddělení urologické jednodenní péče, kde si budete moct po odpočinout a budete v kontrolní péči našich specialistů. Po poslední kontrole ošetřujícím lékařem odcházíte ještě tentýž den domů.

6

Rekonvalescence a kontrolní vyšetření – Dva dny po operaci doporučujeme klidový režim, v průběhu dne jsou vhodné koupele penisu v heřmánku. V celém týdnu po zákroku omezte výraznou fyzickou námahu, posilování a silové sporty, koupání v bazénech a koupalištích a vynechte návštěvu sauny. Pohlavní abstinenci dodržujte do zhojení rány, přibližně po dobu tří týdnů. Kontrolní vyšetření můžete absolvovat na urologické ambulanci, odkud jste obdržel doporučení, nebo v naší urologické ambulanci do týdne od provedení zákroku.

Cena zákroku

12 000 Kč

Konzultace zdarma


V základní ceně zákroku je lokální anestezie.
Příplatek za celkovou anestezii činí 2000 Kč.V jakých případech uvažovat o obřízce?

 • Obtížné či nemožné přetažení předkožky
 • Časté infekce penisu
 • Bolestivost při pohlavním styku, poruchy erekce, předčasná ejakulace
 • Nedostatečná hygiena předkožkového vaku
 • Prevence vážných onemocnění (rakoviny penisu) nebo obtíží při cukrovce
 • Trvalý efekt v mnoha aspektech - zlepšení sexuálního života i v oblasti intimní hygieny
obrizka_3 (1).png


Představení lékařského týmu

mudr-romana-richterova-urologie-brandys-01.jpg

MUDr. Romana Richterová, MBA

působí v oboru urologie přes dvacet let. Během své kariéry pracovala na urologických a chirurgických odděleních v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, ve Fakultní nemocnici Na Bulovce a na urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Kromě naší nemocnice pracuje také ve specializované urologické ambulanci v Centru zdravotní péče Jirny a působí ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. V průběhu své kariéry absolvovala řadu odborných kurzů, například v oblasti laparoskopie, endourologie, neurogenní dysfunkce dolních močových cest či ultrasonografie v urologii. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a několika licencí, včetně té pro výkon soukromé lékařské praxe a funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru urologie.

Zobrazit více
mudr-lukas-wagenknecht.png

MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA

je uznávaným lékařem se specializací v urologii. Většinu své kariéry strávil v Oblastní nemocnici Kolín, kde působil na chirurgickém a následně na urologickém oddělení. Kromě toho také pracoval jako lékař pro Středočeskou záchrannou službu a ústavní pohotovost v Nemocnici Kutná Hora.

Dále působil na urologickém oddělení Nemocnice na Bulovce, kde zastával až do roku 2022 pozici zástupce primáře. V posledních letech se věnuje i ambulantnímu sektoru na Poliklinice Pod Marjánkou. Od roku 2010 je též členem předsednictva Lékařské komory v Kolíně. Má licenci ČLK pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro obor urologie. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a školení a to nejen v lékařské, ale i právnické sféře. Před pěti lety byl jmenován krajským soudem v Praze soudním znalcem v oboru zdravotnictví se specializací urologie.

Zobrazit více

 

MUDr. Ladislav Mašek

je renomovaný lékař v oblasti urologie. Po úspěšném absolvování studia na 3. lékařské Fakultě Univerzity Karlovy v Praze získal atestaci v oboru urologie a licenci ČLK pro výkon samostatné praxe, odborného zástupce a poskytování poradenských služeb pro tento obor.

Disponuje také licencí pro výkon vedoucího lékaře - primáře pro obor urologie. V minulosti pracoval na urologickém oddělení Oblastní nemocnice Kladno. Od roku 2014 až do současnosti pracuje na urologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce a na poliklinice Urologie Ukrajinská s.r.o.. Je členem České urologické společnosti a zároveň spoluřešitelem řady klinických studií. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a pravidelně se účastní odborných urologických konferencí v ČR i v zahraničí.

Zobrazit více

Jak se objednat?

Máte-li žádanku od Vašeho urologa s doporučením na provedení obřízky, objednejte se on-line na konkrétní termín, který Vám nejvíce vyhovuje. Obratem Vás bude kontaktovat naše koordinátorka a dohodne s Vámi vše potřebné k průběhu operačního dne.

Uvažujete-li o zákroku bez předchozí konzultace s urologickým specialistou, objednejte se on-line na první konzultaci k zákroku, kde s Vámi ošetřující lékař zhodnotí zdravotní stav a vhodnost konkrétního zákroku.

 

Na co se často ptáte

Kdy je potřeba obřízka?

Obřízka u mužů se většinou provádí v případě zúžené předkožky, která lze stěží volně přetáhnout přes žalud. To může způsobovat různé zdravotní problémy, například opakující se záněty či sexuální obtíže (například při erekci, předčasné ejakulaci či při bolestivosti během pohlavního styku). Obřízka pomáhá také při běžné intimní hygieně proti množení bakterií pod předkožkou, které způsobují časté infekce. Dále také může tento zákrok přispět k prevenci rakoviny penisu. Někteří muži se pro obřízku rozhodují nejenom z náboženských, ale i estetických důvodů.

Jak dlouho trvá obřízka?

Mužská obřízka představuje částečné nebo úplné chirurgické odstranění předkožky. Provádí se v lokální nebo celkové anestezii. Jedná se o rychlý operační zákrok, který trvá přibližně 30 minut. Po odstranění předkožky se okraje rány sešijí jemnými vstřebatelnými stehy, které by se měly vstřebat nejpozději do tří týdnů.

Kolik stojí obřízka?

Každá urologická klinika nebo oddělení, které se zaměřuje na urologické chirurgické zákroky, má svůj vlastní ceník tohoto zákroku. Ceny jednotlivých pracovišť se mohou výrazně lišit. Při hledání pracoviště je také dobré zjistit si čekací lhůtu na provedení zákroku. Pokud se provádí obřízka z čistě náboženského či estetického hlediska, není hrazena pojišťovnou.

Jak dlouho se hojí obřízka?

Následná rekonvalescence po provedení zákroku bývá individuální. Přibližně dva dny po operaci se doporučuje klidový režim s občasnými koupelemi penisu v heřmánku. Úplné zahojení běžně trvá několik týdnů. V prvním týdnu po zákroku je třeba například omezit fyzickou námahu či koupání v bazénech. Sexuální život je vhodné obnovit přibližně po čtyřech týdnech od zákroku. Individuálně dlouho může přetrvávat nepříjemný pocit při zvýšeném tření o spodní prádlo a běžný je také otok penisu po několik dnů od zákroku.

Je obřízka běžným zákrokem? Kolik procent mužů má obřízku?

Četnost obřízky se liší podle regionu, a to jak z hlediska kulturních a náboženských tradic, ale i dle zdravotních komplikací. Zatímco ve Spojených státech podstupuje obřízku až 80 procent mužů (především z estetického hlediska), v Evropě je tato praxe méně častá. Zde se mezi nejčastější důvody pro obřízku řadí zdravotní komplikace, které mohou ovlivňovat sexuální život nebo intimní hygienu. Obřízka je považována za relativně nenáročný zákrok, po němž stačí několik týdnů k plnému zotavení.

Jak předejít obřízce?

Pokud má muž obtíže se zúženou předkožkou, doporučuje se nejprve pravidelně zkoušet metodu protahování zúženého místa v teplé vodě s heřmánkem. Dále se také předepisují léky a masti, které mají protizánětlivé účinky a také změkčují či uvolňují zúžení předkožky. Při přetrvávajících problémech je vhodné poradit se s ošetřujícím urologem, který doporučí další vhodnou metodu léčby.

 

Urologie - centrum jednodenní péče

PP Hospitals, s.r.o.
Brázdimská 1000
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01

IČ: 260 85 011
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C vložka č. 139421