Meatoplastika a operace karunkuly – účinná řešení při obtížích s močovou trubicí u mužů i žen

urologie-lekar.png
  • Zkušený tým specialistů, velmi krátké objednací lhůty
  • Komplexní péče pro Vaše pohodlí - meatoplastiku či operaci karunkuly včetně předoperačního vyšetření a pooperační péče zajistíme v průběhu jednoho dne
  • Moderní vybavení a individuální přístup v rámci urologické jednodenní péče
  • Rychlé a cenově dostupné zákroky, na které nemusíte čekat měsíce v dojezdové vzdálenosti z Prahy
  • Bližší informace: urocentrum@nembnl.com nebo na čísle koordinátora urologického centra +420 606 033 358
Konzultace zdarma


Co je meatoplastika a kdy se provádí operace karunkuly?

Meatoplastika neboli plastika zevního ústí močové trubice je doporučována, pokud má pacient úzké ústí močové trubice, které způsobuje komplikace při močení. Především pak muži trpí různým stupněm slabého proudu moči. Příčiny těchto obtíží se různí – například jde o vrozenou anomálii či časté infekce močové trubice. Karunkula je slizniční výrůstek u zevního ústí močové trubice žen, který je tvořen křehkou cévnatou tkání. Svou velikostí může zmenšovat ústí močové trubice a při doteku tenké tkáně může dojít ke krvácení. Karunkula se objevuje se většinou po menopauze a trvale se odstraňuje pouze chirurgicky.


Hlavní výhody zákroku v našem
urologickém centru jednodenní péče

Minimální doba čekání na zákrok

Zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí
v oblasti urologických chirurgických zákroků

Komfort jednodenní péče
bez nutnosti hospitalizace

Komplexnost zákroku v rámci
jednoho pracoviště

Jak u nás operativní zákrok probíhá?

1

Máte-li doporučení od Vašeho ošetřujícího urologa nebo pociťujete-li problémy při močení, které jste zatím nekonzultovali s odborníkem, objednejte se k nám on-line na první konzultaci k zákroku. Náš specialista s Vámi důkladně projde Vaši anamnézu, provede potřebné vyšetření a v případě potvrzení diagnózy dohodne přesný termín zákroku.

2

Koordinace s centrem urologie – jednodenní péče – Naše koordinátorka jednodenní péče Vás seznámí s podrobnými informacemi ohledně organizace Vašeho operačního dne.

3

V den zákroku Vás přijmeme do naší péče a absolvujete předoperační vyšetření spojené s konzultací s naším operatérem a anesteziologem. Samotný výkon včetně přípravy trvá přibližně 30 minut. Při zákroku se nařízne močová trubice a následně spojí jednotlivé okraje řezu. Dojde tak k prodloužení a tím i rozšíření močové trubice. V případě karunkuly se jedná o odstranění přebývající tkáně a následnou plastiku zevního ústí močové trubice. Meatoplastika i operace karunkuly se provádí vstřebatelnými stehy.

4

Oba zákroky se provádí v celkové anestezii.

5

Po ukončení zákroku se zavádí močový katetr (cévka) na 24 hodin, aby nedocházelo ke kontaktu moči s ránou. S katetrem je možné, pokud vše probíhá bez komplikací, odejít tentýž den domů, nebo zůstat do druhé dne, kdy je močový katetr odstraněn.

6

Rekonvalescence a kontrolní vyšetření – Po zákrocích meatoplastiky či odstranění karunkuly doporučujeme dodržovat přibližně jeden týden klidový režim. Po odstranění močového katetru je vhodné lokálně aplikovat mast pro lepší hojení. Kontrolní vyšetření můžete absolvovat na urologické ambulanci, odkud jste obdržel/a doporučení, nebo v naší urologické ambulanci do týdne od provedení zákroku. Návrat k plnému fyzickému nasazení je možný přibližně za 4-6 týdnů.

Cena zákroků

8 000 Kč

Konzultace zdarma


Proč podstupovat meatoplastiku či operaci karunkuly?

  • Účinná pomoc mužům i ženám, kteří pociťují problémy při močení
  • Trvalé řešení zúžené močové trubice, které je příčinou slabého proudu moči
  • Zákroky jsou vhodné také pro pacienty, kterým se často vrací záněty močových cest, což prohlubuje osobní pocit diskomfortu
lekar-2.png


Představení lékařského týmu

mudr-romana-richterova-urologie-brandys-01.jpg

MUDr. Romana Richterová, MBA

působí v oboru urologie přes dvacet let. Během své kariéry pracovala na urologických a chirurgických odděleních v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, ve Fakultní nemocnici Na Bulovce a na urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Kromě naší nemocnice pracuje také ve specializované urologické ambulanci v Centru zdravotní péče Jirny a působí ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. V průběhu své kariéry absolvovala řadu odborných kurzů, například v oblasti laparoskopie, endourologie, neurogenní dysfunkce dolních močových cest či ultrasonografie v urologii. Je držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a několika licencí, včetně té pro výkon soukromé lékařské praxe a funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru urologie.

Zobrazit více
mudr-lukas-wagenknecht.png

MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA

je uznávaným lékařem se specializací v urologii. Většinu své kariéry strávil v Oblastní nemocnici Kolín, kde působil na chirurgickém a následně na urologickém oddělení. Kromě toho také pracoval jako lékař pro Středočeskou záchrannou službu a ústavní pohotovost v Nemocnici Kutná Hora.

Dále působil na urologickém oddělení Nemocnice na Bulovce, kde zastával až do roku 2022 pozici zástupce primáře. V posledních letech se věnuje i ambulantnímu sektoru na Poliklinice Pod Marjánkou. Od roku 2010 je též členem předsednictva Lékařské komory v Kolíně. Má licenci ČLK pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro obor urologie. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a školení a to nejen v lékařské, ale i právnické sféře. Před pěti lety byl jmenován krajským soudem v Praze soudním znalcem v oboru zdravotnictví se specializací urologie.

Zobrazit více

 

MUDr. Ladislav Mašek

je renomovaný lékař v oblasti urologie. Po úspěšném absolvování studia na 3. lékařské Fakultě Univerzity Karlovy v Praze získal atestaci v oboru urologie a licenci ČLK pro výkon samostatné praxe, odborného zástupce a poskytování poradenských služeb pro tento obor.

Disponuje také licencí pro výkon vedoucího lékaře - primáře pro obor urologie. V minulosti pracoval na urologickém oddělení Oblastní nemocnice Kladno. Od roku 2014 až do současnosti pracuje na urologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce a na poliklinice Urologie Ukrajinská s.r.o.. Je členem České urologické společnosti a zároveň spoluřešitelem řady klinických studií. V průběhu své kariéry absolvoval řadu odborných kurzů a pravidelně se účastní odborných urologických konferencí v ČR i v zahraničí.

Zobrazit více

Jak se objednat?

Uvažujete-li o provedení zákroků meatoplastiky či operaci karunkuly, objednejte se on-line na první konzultaci zákroku. Náš specialista s Vámi při vstupním vyšetření projde postup operace, způsob anestezie a zároveň budete mít možnost jakékoliv další konzultace ohledně plánovaného zákroku.

 

Na co se často ptáte

Jak se projevuje zúžená močová trubice?

Zúžená močová trubice nejčastěji vede ke komplikacím při močení, způsobuje především různý stupeň oslabení proudu moči, dále může vyvolávat přetrvávající pocit zbytkové moči v měchýři i po vyprázdnění či pocit přeplněného měchýře s tlakem v podbřišku. Pokud pacient tento problém dlouhodobě zanedbává, může to vést k infekcím močových cest nebo až k selhání ledvin.

Jak se léčí zúžená močová trubice?

Pokud má pacient problémy s močením, může se jednat o problém zúžené močové trubice. V těchto případech je dobré vyhledat odbornou pomoc urologického specialisty, který stanoví nejvhodnější léčbu na základě konkrétního případu – dle závažnosti zúžení močové trubice a jeho příčin. Vhodnou a účinnou metodou je například plastika zevního ústí močové trubice neboli meatoplastika.

Co je to meatoplastika?

Meatoplastika neboli plastika zevního ústí močové trubice je doporučována, pokud pacienta trápí zúžená močová trubice. Jde o urologický chirurgický zákrok, který se běžně provádí v celkové anestezii. Samotný výkon včetně přípravy trvá přibližně 30 minut. Při zákroku se nařízne močová trubice a následně spojí jednotlivé okraje řezu. Dojde tak k prodloužení a tím i rozšíření močové trubice.

Co je to karunkula?

Karunkula je slizniční výrůstek u zevního ústí močové trubice ženy, který je tvořen křehkou cévnatou tkání. Při doteku tenké tkáně může dojít ke krvácení. Slizniční výrůstek může svou velikostí zmenšovat ústí močové trubice. Objevuje se většinou po menopauze a trvale se odstraňuje pouze chirurgicky.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po zákroku?

Po zákrocích meatoplastiky či odstranění karunkuly doporučujeme dodržovat přibližně jeden týden klidový režim. Po odstranění močového katetru je vhodné lokálně aplikovat mast pro lepší hojení. Kontrolní vyšetření může pacient absolvovat na urologické ambulanci. Návrat k plnému fyzickému nasazení je možný nejpozději do šesti týdnů od provedení zákroku.

Kolik stojí meatoplastika či operace karunkuly?

Každá urologická klinika nebo oddělení, které se zaměřuje na urologické chirurgické zákroky, má svůj vlastní ceník tohoto zákroku. Ceny jednotlivých pracovišť se mohou výrazně lišit. Při hledání pracoviště je také dobré zjistit si čekací lhůtu na provedení zákroku. Ceník všech zákroků našeho centra jednodenní péče najdete zde.

 

Urologie - centrum jednodenní péče

PP Hospitals, s.r.o.
Brázdimská 1000
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01

IČ: 260 85 011
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C vložka č. 139421