Očkování proti onemocnění Covid-19 novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5

ockovani covid.png

Od 11. 10. 2023 opět nabízíme možnost očkování proti onemocnění Covid-19, a to novou vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5 od firmy Pfizer - Biontech pro občany starší 18 let.

2.10.2023 14:10

ZDE - registrace k očkování MZČR

PROVOZNÍ DOBA

Středa: 07:00 - 12:00 a 12:30 - 15:00

V případě vyššího zájmu o očkování bude kapacita OČM navýšena.

KDE OČKUJEME?

Ambulantní trakt v suterénu nemocnice. Vstup hlavních vchodem.

KOMU JE VAKCÍNA PRIMÁRNĚ DOPORUČENA?

Skupiny osob ve zvýšeném riziku zhoršení onemocnění covid-19 s potřebou hospitalizace:

• věk 50 let a starší
  • závažná porucha imunity
  • závažné chronické plicní onemocnění v dispenzarizaci
  • závažné chronické onemocněné srdce a cév, vysoký krevní tlak
  • chronické selhání jater a ledvin
  • obezita s indexem tělesné́ hmotnosti (BMI) ≥ 35 kg/m2
  • Diabetes mellitus léčený perorálními antidiabetiky (PAD) či inzulinem
  • Downův syndrom
  • stavy se zvýšenou srážlivostí krve
  • těhotné ženy s rizikovými faktory, jako je věk nad 35 let, vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita nebo jiný faktor po
  • klienti pobytových sociálních služeb jakéhokoliv typu
  • pracovníci ve zdravotnictví a sociálních službách, kteří přicházejí do přímého kontaktu s pacienty, resp. klienty

JE NUTNÉ SE REGISTROVAT?

Ano, registruje se na stránce ZDE - registrace k očkování MZČR.

JAKOU VAKCÍNU OČKUJEME?

Očkujeme novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5

JAKÉ DÁVKY BUDEME OČKOVAT?

Nová vakcína Comirnaty Omicron XBB.1.5.:

• může být použita jako primovakcinace (jednodávková) = po aplikaci jedné dávky bude osoba považována za plně očkovanou.
  • může být použita jako jakákoliv další následná dávka (již se neuvádí pojem posilovací, jedná se o přeočkování nebo sezonní očkování, stejně jako u chřipky)
  • minimální rozestup od poslední dávky jsou 3 měsíce - lze i aplikovat po jakékoliv jiné očkovací látce proti onemocnění covid-19

OČKOVÁNÍ PO PRODĚLANÉM COVIDU

Při prodělání onemocnění covid-19 se následující dávka očkování odsouvá o  3 měsíce.

POTŘEBUJETE PORADIT NEBO POMOCI S REGISTRACÍ?

Rádi Vám zodpovíme jakýkoliv dotaz ohledně očkování nebo pomůžeme s registrací k očkování pokud nemáte k dispozici internetové připojení.

Kontakt: 326 746 666 / 622

Veškeré aktuální informace o onemocnění Covid-19 a očkování naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví ZDE.