Očkování novou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.4/BA.5 od Firmy Pfizer - Biontech

ockovani7.png

Od 4. 10. 2022 poskytujeme k očkování novou vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.4/BA.5 od firmy Pfizer - Biontech pro občany starší 18 let.

3.10.2022 15:10

Každé úterý, čtvrtek a pátek od 7:00 do 15:30.

V případě vyššího zájmu o očkování bude kapacita OČM navýšena.

Nově registrovaní pacienti na 3. a 4. dávku

Nově registrovaní pacienti na 1. A 2. POSILUJÍCÍ DÁVKU (3. a 4. dávku) mají v systému Reservatic automaticky zvolenou novou vakcínu, pouze vybírají datum a čas očkování.

Již registrovaní pacienti

Již registrovaní pacienti na posilující dávky si nemusí rezervaci měnit, i když v systému Reservatic mají zadanou původní vakcínu. V případě nesouhlasu s podáním nové vakcíny, sdělte tuto informaci personálu v OČM.

Časový odstup vakcín

Posilující dávky se podávají s odstupem 3 a více měsíců. V případě nejasností si prohlédněte manuál ohledně povolené kombinace vakcín: kombibace 5-17 a kombinace 18+.

Nežádoucí účinky

Případné nežádoucí účinky po očkování vakcínou Comirnaty BA.4/BA.5 by se měly shodovat s nežádoucími účinky původní vakcíny.

Očkování 1. a 2. dávkou

Očkování 1. a 2. dávkou probíhá stále původní vakcínou s odstupem 21 dní.