Opakující se infekce? Infuzní terapie představuje rychlou a účinnou pomoc pro posílení imunity

oslabena imunita.png

Opakují se vám infekční onemocnění, jste víc unavení a běžné nemoci mají u vás zhoršený průběh? To všechno jsou známky oslabené imunity. V období podzimu a zimy navíc dochází k rychlejšímu množení bacilů, je méně slunce, jsou větší teplotní výkyvy a tělu postupně ubývá vnitřní energie. Obzvlášť ostražití by měli být lidé s vyšší psychickou i fyzickou zátěží. Co pomůže na posílení oslabené imunity?

23.10.2023 14:10

Běžné postupy ke zvýšení obranyschopnosti jsou například dostatek pohybu a spánku, vyvážený jídelníček a pravidelný příjem vitamínů, minerálů i probiotik. Pokud to nepomáhá, měli byste vyhledat odbornou pomoc.

infuzni terapie 1.png

„O infuzní terapii by měl uvažovat každý, komu se velmi často vracejí infekční onemocnění, cítí se ospalý a slabý, trpí bolestmi kloubů, alergiemi i autoimunitním onemocněním nebo je vystavován nadměrnému stresu i fyzické zátěži. Během půlhodinové návštěvy jednou týdně aplikujeme pacientovi do krevního oběhu potřebné množství účinných látek, které posilují přirozenou imunitu a pomáhají kvalitně regenerovat organismus. Infuzní terapie doporučujeme v opakovaném intervalu tří až pěti dávek a její účinky můžeme na sobě pozorovat mnoho týdnů poté,“ říká MUDr. Pavel Veselý, primář interny brandýské nemocnice.

 

Některé vitamíny si naše tělo nedokáže vyrobit samo, řada z nich nám chybí v dostatečném množství. Staneme se tak snadným terčem pro bakterie a viry. Každý nejprve zkouší krom pestrého jídelníčku a zdravého životního stylu různé kombinace vitaminových doplňků stravy na podporu slabé imunity. Ani to však nemusí stačit – nemůžeme se zbavit infekčních onemocnění, jsme neustále unavení, fyzická zátěž nás vyčerpává. Ambulantní infuzní terapie je efektivní a rychlý způsob, jak tělu doplnit potřebné vitamíny důležité pro správné fungování našeho imunitního systému. Účinné látky se podávají prostřednictvím nitrožilní infuze, která je mnohem efektivnější než užívání tablet. Výhodou takovéto infuze je i mnohonásobně vyšší koncentrace účinných látek a tomu odpovídající dlouhodobější efekt posilování naší imunity.

Oslabená imunita může způsobovat nejenom vyšší riziko opakovaných infekcí, ale i častou únavu nebo horší průběh nemocí. To samozřejmě negativně ovlivňuje naše celkové zdraví. Obzvlášť ostražití bychom měli být v případě vyšší psychické i fyzické zátěže. Komu nepomáhají běžné postupy ke zvýšení obranyschopnosti, jakými jsou například dostatek pohybu a spánku, vyvážený jídelníček i pravidelný příjem vitamínů, minerálů i probiotik, měl by vyhledat odbornou pomoc,“ upozorňuje MUDr. Pavel Veselý z brandýské nemocnice.   

infuzni terapie 2.png

Infuzní terapie – bohatý vitamínový koktejl pro naši imunitu

Infuze vitamínu C funguje jako přirozená posila vrozené imunitní reakce a funkce mozku, podporuje krvetvorbu, vstřebávání železa i hojení ran.  Má zásadní vliv při prevenci onemocnění, ale i při jejich léčbě a rekonvalescenci. Infuze multivitamínu je vhodná pro každého, kdo potřebuje nejen podpořit obranyschopnost, ale i celkové zdraví a energii do života. Infuze obsahuje také komplex vitamínů B, které jsou nezbytné například pro podporu nervové činnosti, působí jako antioxidační ochrana, zlepšují stav pleti nebo posilují vlasy a nehty.

Pro podání infuzních terapií je nejvyšší čas. Stačí si z pohodlí domova vybrat vhodný termín a objednat se on-line. Výhodou také je, že po samotné aplikaci nemá pacient žádná omezení v jeho běžné denní činnosti,“ uzavírá MUDr. Pavel Veselý, primář interny brandýské nemocnice.